grand theft auto 6 informacje

GTA 6 – co wiemy do tej pory?

Wszyscy czekamy na nową odsłonę Grand theft Auto. Przecieki dotyczące GTA 6 wyskakują na światło dzienne minimum raz w tygodniu, cześć z nich to fantazje starych wyjadaczy, inna to domysły. Ale zdarza się i tak, że pojawiają się informację które są bardzo prawdopodobne czy też potwierdzone. Większość tych informacji została wyłowiona na podstawie największego wycieku z 2022 o którym pisaliśmy w nastolatek oskarzony o masowy wyciek gta 6 uznany jakoch chory psychicznie

Nie chcielibyśmy powtarzać wszystkich newsów które krążą po sieci w pojedynczych wpisach. Dlatego zebraliśmy do kupy te najważniejsze i zrobiliśmy zestawienie informacji które są najbardziej wiarygodne. Zapraszamy do lektury.

Premiera

Wygląda na to, że fani muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ prawdopodobnie nie zobaczymy “szóstki” przed 2024 rokiem. Ostatnie doniesienia sugerują, że Grand Theft Auto 6 pojawi się na półkach sklepowych najwcześniej w 2024 lub 2025 roku. O wycieku pisaliśmy tutaj kolejny wyciek premiery GTA 6

Regularny cykl wydawniczy Rockstara w tym wypadku nie zadziałał, bardzo prawdopodobne że winna ku temu była pandemia. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na oficjalne ogłoszenie w sprawie daty premiery czy też oficjalny trailer.

Warto również zwrócić uwagę na ostatni oficjalny raport finansowy opublikowany przez Take-Two oraz Rockstar Games. Planują oni bowiem, wygenerować przychody przekraczające osiem miliardów dolarów w okresie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025. Aby osiągnąć taki imponujący cel, obie firmy zamierzają skupić się na “niewiarygodnie solidnej liście projektów”.

Wywołało to spore spekulacje wśród fanów, którzy widzą takie znaczne przychody jako dowód na zbliżającą się gigantyczną premierę. Wielu z nich przypuszcza, że może to być właśnie GTA VI

GTA VI jest jednym z głównych kandydatów do spełnienia tych ambitnych celów finansowych i może stanowić kluczowy element w osiągnięciu zaplanowanych przychodów. Oczywiście, to tylko spekulacje, ale taka możliwość wywołuje ekscytację wśród fanów, którzy długo czekali na nową odsłonę tej popularnej serii. 

Premiera grand theft auto 6

Lokalizacja

Nie ukrywam, że byłoby zajebiście gdyby akcja rozgrywała się w klimatach Vice City. Czyli kozackiego Miami, mieście neonów, mega długich plaż, baronów narkotykowych czy imprezowych miejscówek.  O Vice City jako głównym miejscem akcji wspominał  Jason Schreier z Bloomberga. Daje to promyczek nadziei, że coś może być na rzeczy.

Ale… z tego co można znaleźć w sieci, dowiadujemy się, że najbardziej prawdopodobnymi miejscówkami będą stany zjednoczone z całym wschodnim wybrzeżem oraz  częścią Brazylii czy też Kuby. Miejscówki powiązane z półświatkiem narkotykowym, co od razu daje do myślenia, że gra będzie podobna klimatem do konceptu serialu “Narcos”. Rio de Janeiro brzmi obiecująco i nie pogardziłbym jakąś dłuższą przejażdżką Lambo pod pomnik Jezuska.  Z przeróżnych źródeł dowiadujemy się, że mapa Grand theft Auto 6 będzie ogromna, świadczy o tym wstępna analiza która przewiduje wagę gry w granicach 200-300 gb.

GTA 6 tylko na konsole Play station 5 oraz Xbox One

Przy takiej wadze, można łatwo zgadnąć, że nowe Grand Theft Auto będzie totalnym game changerem w świecie gier. Zaczynając od grafiki która realizmem zostawi konkurencję z tyłu, kończąc na największym obszarze do eksploracji jaki kiedykolwiek powstał w grze. Co za tym idzie, fakt ten wyklucza konsole starszego typu z “elitarnego klubu” który pozwoli zagrać w nadchodzący tytuł.

Wcześniejsze doniesienia mówią, że pod uwagę brany był również Londyn. Ale z jakiś powodów mógłby znacznie ograniczyć możliwości gry. A szkoda bo to również ciekawy pomysł, tym bardziej, że sporo czasu ogrywałem GTA London.

lokalizacja

Bohaterowie

Z tego co wiadomo, zastosowany zostanie ten sam schemat jak w przypadku GTA 5 – czyli kliku protagonistów. Z przecieków dowiadujemy się, że w przypadku “szóstki” będzie to Lucia oraz Jason. Nasi bohaterzy działać będą niczym Bonnie & Clyde rabując i stopniowo przejmując interesy wschodniego wybrzeża. W kuluarach mówi się również o nowym bohaterze o imieniu Kai. Info zostało opublikowane przez tweeterowy profil o nazwie GTA6Videos. Rzecz jasna, wszystkie przecieki trzeba brać z dużym dystansem, ale wiele wskazuje na to, że i tym razem będziemy operować kryminalnym trio.

bohaterowie

Mechanika oraz rozgrywka w GTA 6

Pierwsza sprawa to diametralna zmiana w zachowaniu NPC, niektórzy śmią nawet twierdzić, że Rockstar wykorzysta spory szum który ostatnimi czasy wytworzył się w obszarach AI. Przewidywane jest, że będzie można nawinąć całkiem luźny dialog z NPC’tkami co same w sobie jest spoko pomysłem, ale może być całkiem toporne jak w przypadku poniższego filmiku gdzie zastosowano to rozwiązanie modem w poprzedniej wersji

Nie mniej jednak, uważam że rozwiązanie to ma potencjał i jeśli dobrze to rozkminić, możemy mieć zmianę w grywalności na miarę dekady.

Kolejna sprawa to system zniszczeć zarówno samochodów jak i otoczenia. Zniszczenia samochodu będą bardziej szczegółowe, co mocno  wpłynie na prowadzenie samochodów. Wybuchy mające miejsce w różnych lokalizacjach oraz zderzenia samochodu z otoczeniem będzie skutkować jego długofalowym zniszczeniem. Dlatego jeśli przyrżniesz samochodem w lampę, zmieciesz ją na amen. 

Easteregg’i w GTA 6

Jeśli jesteś fanem serii tak jak ja, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że gra będzie posiadać sporo  easteregg’ów. Easter eggi powiązane bedą z poprzednimi odsłonami serii Grand theft auto. Będzie sentymentalnie.

Kolejny temat który jest dla mnie super istotny, to muzyka w GTA 6. Muzyka z Vice City była czymś co zmieniło moje postrzeganie w stosunku do muzyki w grach. Radia wykonane na potrzeby Vice City były po prostu fenomenalne. Liczę na to, że i tym razem Rockstar nas nie zawiedzie. A właśnie na to się zapowiada, Gracze doszukali się już smaczków, które wskazują na  playlisty z radiowymi spikerami. Ponadto stacje radiowe będą zawierać totalnie klimaciarskie tracki. Liczę na to, bo w tym wypadku klimat muzyczny przy bujaniu się w odpimpowanym low riderze zrobi robotę.

W grze możliwe będzie romansowanie, rabowanie kontynerów a i być  może kooperacja graczy. Ale na całą resztę nowości jeszcze trochę zaczekamy, a tymczasem zachęcam Cię do założenia konta i dołączenia do naszej społeczności!

Woda w gta 6

Podobne artykuły

Komentarze

Strona główna
Aktualności
Forum
Twój profil