Wyciek gta 6

Nastolatek oskarżony o masowy wyciek GTA 6 został uznany jako chory psychicznie.

Ja już wiadomo, za największym wyciekiem GTA 6 ubiegłego roku stał nastolatek z UK. Został on aresztowany przez londyńską policję za gigantyczne wycieki dotyczące GTA 6, po czym został uznany za psychicznie niezdolnego do stawienia się przed sądem.

Zgodnie z Reuters, 18-letni Arion Kurtaj, członek grupy hakerskiej Lapsus$, został oskarżony przez prokuratorów o zhakowanie nadchodzącego hitu Rockstar Games, a następnie grożenie ujawnieniem kodu źródłowego GTA 6. Jednak według doniesień Reutersa, Kurtaj został poddany ocenie psychiatrów, którzy uznały go że jest on niezdolny aby stawiać się przed sądem. 

Jeśli nie wiesz o jaka sprawę chodzi, przybliżamy wątek… w roku 2022 Kurtaj wraz ze swoja ekipą hackerską wykradają  ponad 90 filmów i zrzutów ekranu z rzekomej testowej wersji GTA 6 następnie publikują treści online. Już następnego dnia Kurtaj został aresztowany w związku z tym wyciekiem i kilka dni później formalnie oskarżony.

Oskarża się go również o włamanie do Ubera i firmy fintech Revolut, szantażowanie największego dostawcy szerokopasmowego w Wielkiej Brytanii, BT Group, oraz operatora telefonii komórkowej EE, a także o zhakowanie producenta chipów, Nvidia Corp, w lutym 2022 roku, wspólnie z 17-latkiem, którego tożsamość nie może być ujawniona ze względu na jego wiek. Rzekomy modus operandi tej pary polega na hakowaniu firm, a następnie żądaniu okupu w zamian za nieujawnianie danych i/lub poufnych materiałów.

Łącznie Kurtaj został oskarżony o 12 przestępstw, w tym trzy zarzuty szantażu, dwa zarzuty oszustwa oraz sześć zarzutów zgodnie z Ustawą o Nadużyciach Komputerowych. Tymczasem 17-latek jest sądzony za dwa zarzuty szantażu, dwa zarzuty oszustwa oraz trzy zarzuty zgodnie z Ustawą o Nadużyciach Komputerowych związanymi z rzekomym włamaniem do BT i Nvidia.

Podobne artykuły

Komentarze

Strona główna
Aktualności
Forum
Grupy