Cena gta 6

GTA 6 może być pierwszą grą za ponad 70 dolarów

Jak podaje serwis Gamespot, dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, sygnalizuje możliwość podniesienia cen gier. Co może oznaczać, że Grand Theft Auto VI (GTA 6) będzie kosztować więcej niż 70 dolarów.

Według niego, ta niezbyt popularna informacja odzwierciedla rosnące koszty produkcji. Od 2022 roku branża zaczęła wprowadzać ceny gier na poziomie 70 dolarów, co spotkało się z mieszanymi reakcjami. Pomimo tego, tytuły takie jak Call of Duty i The Legend of Zelda… nadal osiągały wysokie wyniki sprzedaży. W kontekście tych wydarzeń dyrektor na ostatniej konferencji finansowej nie wykluczył podniesienia cen przyszłych produkcji Take-Two Interactive.

Do tej pory unikał podawania konkretnych kwot, jednocześnie podkreślając, że firma dąży do dostarczania wartości przewyższającej cenę gry. Twierdził, że doświadczenia oferowane przez finalny program powinny przewyższać jego koszt. Jednakże wcześniejsze działania firmy budzą pewne wątpliwości. W 2023 roku, gdy Take-Two spotkało się z krytyką za cenę portu dla RDR2, Zelnick argumentował, że była to “komercyjnie adekwatna kwota”. Wskazał również, że gracze nie zareagowali negatywnie na podniesienie cen innych gier do 70 dolarów.

Możliwa cena GTA 6

Bazując na ostatnich komentarzach wspomnianego dyrektora, można przypuszczać, że GTA 6 może zostać wycenione na więcej niż 70 dolarów. A ponieważ to kontynuacja jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii, to ten pułap nie musi być wcale tym finalnym. Zelnick sugeruje również, że jeżeli Take-Two Interactive uzna, iż gracze będą gotowi zapłacić na przykład 80 dolarów za GTA 6, to taka cena zostanie ustalona. Historia pokazuje, że gry o dużym marketingowym potencjale mają większą elastyczność cenową.

gta 6 cena

Firma jest świadoma rosnących kosztów produkcji gier. I potencjalnej chęci graczy do płacenia wyższych cen za wysokiej jakości doświadczenia (np. te związane z innowacjami i sygnaturą AAAA). Więc powoli testuje grunt przed swoimi kolejnymi ruchami. Jak to ostatecznie wyjdzie? Tego dowiemy się już w przyszłym roku, zapewne na kilka chwil przed premierą. 

Podobne artykuły

Komentarze

  1. “Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.” Jak Take-Two zaproponuje wyższą cenę za GTA 6 to jest szansa, że inni wydawcy pójdą w ślad za nimi. Wcześniej to Sony zaczęło z podwyżkami do 70 baksów, a to było przed galopującą inflacją.

Strona główna
Aktualności
Forum
Grupy