Kryptowaluty w gta 6

GTA 6 i kryptowaluty

Nowy wyciek dotyczący następnej części serii Grand Theft Auto, sugeruje, że będzie ona obsługiwać pewien rodzaj kryptowaluty.

Planowanym terminem premiery jest rok 2024 lub 2025, a sequel GTA 5 ma być znaczącym odejściem od swojego rekordowego poprzednika.

Wprowadzenie kryptowalut może odbyć się poprzez specjalny token w grze, który gracze będą mogli zdobywać i wydawać, a także potencjalnie wymieniać na już istniejące kryptowaluty, takie jak bitcoin.

Gdyby założenie zostało zrealizowane, mogłoby zapoczątkować erę gier “play-to-earn”, co według założeń założyciela Reddit, będzie stanowiło 90 procent rynku gier w ciągu pięciu lat.

Oddzielna plotka sugeruje, że akcja GTA 6 może rozgrywać się w Kolumbii, Kubie i Miami, co stanowiłoby znaczącą zmianę w porównaniu do wcześniejszych gier, które osadzone były w pojedynczych miastach, jak na przykład Los Angeles-inspirowane Los Santos.

GTA 6 jest prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną grą w historii, z fanami czekającymi prawie dziesięć lat od premiery GTA 5 w roku 2013 .

Twórcy Rockstar Games ogłosili wcześniej w tym roku, że sequel do GTA 5 jest w przygotowaniu, jednak nie komentują żadnych wycieków ani plotek dotyczących premiery.

“Fani GTA V doczekali się niezwykle długiej rozgrywki, więc nie dziwi nas, że pytacie nas o nową część Grand Theft Auto,” napisała firma na swojej stronie internetowej.

“Z każdym nowym projektem, nad którym pracujemy, naszym celem jest zdecydowane przewyższenie tego, co dostarczyliśmy wcześniej – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywnie pracujemy nad kolejną częścią serii Grand Theft Auto.”

Nie ma jeszcze oficjalnie ogłoszonej daty premiery, ale firma-matka Rockstar Games, Take-Two Interactive, rzuca nam pewne aluzje.

Podczas wideokonferencji dla inwestorów 16 maja, na slajdzie ukazano, że wydania gier wideo między 2023 a 2025 rokiem nie obejmują GTA 6. Jednakże warto dodać, że w przypisie zaznaczono, że nowe premiery zostaną dodane do dokumentu po oficjalnym ogłoszeniu.

Wiodący dziennikarze branży gier wideo, w tym Jason Schreier z Bloomberga, przewidują, że premiera GTA 6 nastąpi jeszcze w 2023 roku.

Podobne artykuły

Komentarze

Strona główna
Aktualności
Forum
Grupy