zwiastun gta 6

Analiza GTA 6 oraz aktualizacja informacji

Czołem!

To nasza pierwsza wstępna analiza GTA 6. Trochę czasu minęło od publikacji pierwszego trailera GTA 6 o którym informowaliśmy tutaj. Dosyć długo wstrzymywaliśmy się z analizą zwiastuna GTA 6, powodem był mega chaos który wirował wokół tytułu zaraz po opublikowaniu trailerka. Teraz na spokojnie możemy posklejać wszystko to, co zostało zaprezentowane, plus dodać coś z dodatkowych wycieków czy już potwierdzonych informacji. Zatem do dzieła, zapraszamy do analizy zwiastuna GTA 6 oraz aktualizacji doniesień z branży.

zwiastun gta 6

Pierwsza zapowiedź Grand Theft Auto 6 wygląda świetnie… podoba mi się to, jak Rockstar skrupulatnie przesuwa granice tego, co jeszcze można wycisnąć z konsol czy PC. Jednak czy to co zobaczyliśmy w pierwszym trailerze GTA 6 to tylko cukierki które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, czy jednak gamechanger “Gwiazd Rocka” którzy już nie raz udowadniali nam, że potrafią. Trailer na dzień dzisiejszy posiada prawie 170 mln. odsłon co jest grubym rekordem – mimo że został zleakowany w dniu premiery.

Bohaterzy

zwiastun gta 6
lucia gta 6

W GTA 6 naszą protagonistką będzie latynoska  o imieniu Lucia. Jej postać przewija się przez większość czasu trailera GTA 6. Trailer zaczyna się od sceny w więzieniu, a następnie pokazane są ujęcia, na których robi “włamy” i dziesiony wraz ze swoim “Clyde” męskim protagonistą. W przeciekach z 2022 roku pojawiła się sugestia, że mężczyzna nosi imię Jason, jednak nie jest to potwierdzone info. W 2022 roku Bloomberg doniósł, że GTA 6 będzie miało “fabułę inspirowaną przez rabusiów bankowych Bonnie i Clyde’a”. Ta informacja wydaje się być wiarygodna, ponieważ ostatnie ujęcia zwiastunu pokazują parę zamaskowaną chustami i gotową do obrabowania sklepu. Lucia i nieznany męski protagonistka wydają się być parą. Piosenka z trailerka – “Love is a Long Road” Toma Petty’ego – zawiera tekst który sam w sobie sugeruje, że nasza parka to niezłe ziółka.

Miejscówka

zwiastun gta 6

W GTA 6 gracze powrócą do współczesnego Vice City. Czyli odpowiednik Miami które znamy bardzo dobrze z wcześniejszej odsłony serii – Grand Theft Auto: Vice City. Miasto zostało totalnie odpimpowane i wydaje się być znacznie bardziej rozbudowane. Do znaczących lokalizacji należą odpowiedniki South Beach i Miami Beach Boardwalk znanego jako “Vice Beaches” – świadczą o tym nazwy autostrad widoczne w zwiastunie.

zwiastun gta 6

W zwiastunie można zobaczyć również sceny z takiego miejsca jak Leonida, będącego nawiązaniem do stanu Floryda. Inne nazwy obszarów, które można dostrzec, to Kelly County, Leonard County, Vice Dale County, VCI Airport, Stockyard Downtown i Port VC/Keys. Istnieje również lokalizacja, która wydaje się być inspirowana Everglades i Florida Keys, prawdopodobnie nazywana Port VC/Keys. Co interesujące, podobna lokalizacja o nazwie “Gator Keys” była pierwotnie planowana dla GTA: Vice City, ale ostatecznie została usunięta. Wygląda na to, że Rockstar wreszcie zrealizuje swoją wizję odnośnie podmokłych terenów  pełnych aligatorów.

Furki w GTA 6

Każda odsłona oferowała dziesiątki pojazdów, które mogliśmy sobie zajumać, nie inaczej będzie w GTA 6. Zwiastun pokazuje, monster trucki, motocykle, quady, łodzie motorowe, a nawet prom – prawdopodobnie używany do wycieczek przez obszar Everglades.

zwiastun gta 6

Na końcu zwiastunu można zobaczyć, jak Lucia i jej partner prowadzą swój własny spersonalizowany samochód, co sugeruje, że osobiste pojazdy będą odgrywać istotną rolę w GTA 6. Ich samochód ozdobiony jest naklejką “Crazy Hippie” na tylnej części, a zielony samochód dostawczy, który przewija się krótko około 0:52 sekundy, ma naklejki na tylnej szybie, na których widnieją napisy “Vice Vinyl” i “#rideoutcustoms” – wszystko to wskazuje na różnorodne możliwości modyfikacji samochodów.

GTA 6 a gameplay

GTA 6 przewiduje wykorzystanie sprawdzonej formuły serii, która obejmuje kradzież samochodów, ucieczkę przed władzami i spektakularne napady. Zwiastun ujawnia również nowy element – media społecznościowe. Sieć społecznościowa w stylu TikToka lub rolek instagrama odgrywa istotną rolę w zwiastunie, prezentując m.in. oficjalne konto ratowania dzikiej przyrody w Vice City oraz wideo od użytkownika o pseudonimie “YoMammazJammer”, który oddaje hołd swojemu zmarłemu przyjacielowi Rudi.

Choć może to być jedynie element dekoracyjny zwiastuna, sugeruje to, że gra będzie zawierać komponent sieci społecznościowych lub transmisje na żywo, które wykraczają poza Lifeinvader i Bleeter, czyli odpowiedniki Facebooka i Twittera występujące w GTA 5. Rockstar mocno nawiązuje do memów “Florida Man” i “Karen”, które zdobyły popularność w internecie w ostatnich latach, prezentując swoją wersję “Leonida Man” (entuzjastycznie prezentujący swoje krocze widzowi) oraz zagniewaną kobietę z sąsiedztwa trzymającą dwa młotki.

W prawym dolnym rogu zwiastuna pojawiają się loga dwóch prawdopodobnych frakcji w grze: Thrillbilly Mud Club, który wydaje się być grupą kierowców monster trucków, oraz High Rollerz Lifestyle, grupa nielegalów ścigających się na ulicach Vice City. 

Kolejna Analiza GTA 6 w przygotowaniu, w międzyczasie polecamy obejrzeć kompletną analizę trailera GTA 6 możecie obejrzeć na kanale ekipy Digital Foundry 

Sprawdźcie również pierwszy mixik zmontowany specjalnie pod nową serię 

Podobne artykuły

Komentarze

Strona główna
Aktualności
Forum
Grupy