Xbox coś kombinuje z GTA 6
Ogólne przekonanie oparte na różnych przeciekach i zwykłej logice, wskazywało, że Sony dogada się z Take‑Two. Mowa oczywiście o promocji gry Rockstar Games powiązanej z konsolami PlayStation. Wygląda jednak na to, że również Xbox coś kombinuje w związku z premierą GTA 6.
Połączony marketing Xboxa i GTA 6
Pisaliśmy już wcześniej, że Sony zdobywa prawa marketingowe do GTA 6. To były oczywiście niepotwierdzone przecieki, ale wiele osób uznawało je za całkiem realny scenariusz.
Tymczasem Xbox najwyraźniej nie składa broni. Wczoraj na ich profilu w serwisie X pojawiło się krótkie, ale intrygujące przesłanie zachęcające do dodania GTA 6 do listy życzeń. Niby nic, ale publikacje na oficjalnych profilach korporacji rzadko są przypadkowe. Wiadomość udostępniła również Asha Sharma (CEO Xboxa).
November 19th
— XBOX (@XBOX) May 22, 2026
Wishlist Now: https://t.co/O1RVROCl2Z pic.twitter.com/NqVUURfRp4
Xbox niesie się na fali plotek związanych z GTA 6
Może to tylko zwykłe wykorzystanie fali zainteresowania grą po plotkach związanych z przeciekiem z Best Buy. Możliwe jednak, że za kulisami dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewał. Niewykluczone, że Xbox będzie miał swój udział w promocji GTA 6 na większą skalę. Z drugiej strony umowa marketingowa pomiędzy PlayStation a twórcami Grand Theft Auto nie musi oznaczać pełnej wyłączności na tego typu działania.
Jeśli faktycznie istnieje jakaś forma współpracy Xboxa z Take‑Two, to ujawnienie szczegółów dopiero po publikacji sprawozdania finansowego spółki, by uniknąć zamieszania, miałoby sens.
Na którym pudełku wyląduje GTA 6?
Czy zobaczymy Jasona i Lucię na pudełkach Xboxa lub PlayStation, zapewne dowiemy się wkrótce. Najbliższe PlayStation State of Play odbędzie się 2 czerwca, a Xbox Games Showcase – w czerwcu 2026 roku. To już praktycznie początek lata, więc istnieje szansa, że zobaczymy nowe materiały promujące GTA 6.
Countdown to XBOX Games Showcase pic.twitter.com/i8RgCyOVgM
— ASHA (@asha_shar) May 22, 2026
W sumie Rockstar mógłby upiec jedną porządną pieczeń na dwóch ogniach 😀