AI GTA 6

AI w GTA 6 – System kreowania wnętrza oraz NPC

W sieci aż roi się od komentarzy dotyczących zastosowania sztucznej inteligencji w nowej odsłonie Grand theft auto 6. AI w GTA 6 jest jednym z najgorętszych wątków poruszanych na reddit .

Temat był już u nas lekko muśnięty kilka miesięcy wstecz, zobacz  Eksploracja budynków w GTA 6  ale od tego czasu pojawiło się sporo nowych doniesień. 

Internauci spekulują nad rozwiązaniem które mogłoby umożliwić swobodną eksplorację budynków w GTA 6. Odpowiedzialną za taki stan rzeczy ma być sztuczna inteligencja która będzie renderować wnętrza na żywo podczas gry.

Aby nie zajechać naszych konsol czy PC, system będzie działał tylko lokalnie, oznacza to, że render nie będzie możliwy w obszarze w którym aktualnie się nie znajdujemy, ale jest np. w zasięgu wzroku.

Wnętrza będą generowane losowo na podstawie tagów czy kategorii. W rezultacie otrzymamy różne stylówki wnętrz budynków czy też pokoi. 

Budynki w GTA 6

Ale czy to oznacza, że jeśli wejdę drugi raz do budynku, to będzie on wyglądał inaczej? 

Nie, tekstury będą generowane tylko raz i zapamiętywane. 

Wnętrza budynków GTA 6

Przecieki donoszą, że zachowania NPC również bedą generowane “live” na podstawie czynników pogodowych, lokalizacji, sytuacji innych graczy czy wydarzeń.

Przykładowo: Jeśli NPC będzie znajdował się w deszczu, będzie mógł wykonywać losowe działania w zależności od intensywności opadów. Jeśli NPC będzie po kilku głębszych, zareaguje na różne sposoby w zależności od tego, co sztuczna inteligencja losowo podpowie. Zachowania nie będą generowane poprzez „drzewo animacji” – jak to było do tej pory. Jeśli ty jako gracz lub inny NPC zrobicie coś „szalonego”, AI może powiedzieć NPC, aby zaczął nagrywać Cię na swoim ajfonie po czym opublikuje akcję w social mediach – które de facto są już osobnym wątkiem.

Zasadniczo będą działać i czuć się o wiele bardziej zindywidualizowani dzięki szerokiej gamie spontanicznych działań. Jakby wszyscy żyli własnym życiem.

Zapowiada się na to, że AI w GTA 6 może nieźle namieszać. Jeśli zostaną zastosowane takowe rozwiązania jak sztuczna inteligencja, to gra może okazać się pierwszym od kilku dekad totalnym gamechangerem. Trzymamy kciuki i czekamy!

Podobne artykuły

Komentarze

Strona główna
Aktualności
Forum
Grupy